Programm

Programm


Ettevõtluspäeva üritused
 
 
Ümarlauad
 
11.00-12.45 MTÜ THINK Eesti projekti poolt korraldatud ümarlaud ?Kuidas puudega inimene saab ettevõttele kasulik olla??, Tallinna Tehnikaülikoolis, Raja 15, ruum 140. Oodatud olid ettevõtted, kes on palganud või soovivad tööle võtta puudega inimesi, ning puuetega inimeste organisatsioonide esindajad. Ümarlaua eesmärk oli juhtida tähelepanu ettevõtetele, kes on tööle võtnud puudega inimesi, neid tunnustada ja julgustada teisi ettevõtteid nende eeskuju järgima.
Ümarlauast võttis osa 21 inimest.  Oodati rohkem puudega inimesi. Üritus täitis eesmärgid.
 
16.00-17.30 Avalik väitlus ?Töövõtja vs tööandja? Eesti Kaubandus-Tööstuskoja sisehoovis, Toom-Kooli 17.
 

Eesti Väitlusklubi liikmete eestvedamisel. Väitlus oli avatud kõigile linnakodanikele. Osales 20 inimest. Üritus oli emotsionaalne ja huvitav.

 
15.00- 17.00 Eesti Kaupmeeste Liidu ja Tallinna Ettevõtlusameti ümarlaud ?Muudatused õigusaktides kaubandustegevuse valdkonnas?, Tööandjate Majas, Peetri saalis, Kiriku 6
 
12.00-14.00 Naisleiutajate (Quin Estonia) korraldatud ümarlaud peale naisleiutiste näituse avamistRahvusraamatukogus või linna residentsis:
1. Autorikaitse ettevõtluses
2. Naised ettevõtluses
 
 
Seminarid
 
10.00-11.30 Tallinna arengufoorum linnajuhtide ning ettevõtjate ja erialaliitude osavõtul, Viru väljak 4, Viru Konverentsikeskus, II korrus, saal GRANDE 1. Üritus oli kutsetega, osales üle 70 ettevõtja, erialaliidu esindaja-arvamusliidri. Pressis kokkuvõtted foorumist.
 
10.00-13.00 Eesti Kaubandus-Tööstuskoja poolt korraldatud seminar ?Eurohanked?. Osalejaid 30. Üritus täitis eesmärgid.
 
10.00- 13.00 Eesti Toiduainetööstuse Liidu poolt korraldatud seminar ?Tervislik ja kvaliteetne toit: toiduainetööstuse suunad tootearenduses?, Eesti Rahvusraamatukogu suures saalis, Tõnismägi 2. Osales 75 inimest. Üritusel oli postiivne tagsiside. Osalesid mitmed valdkonna eksperdid. Oodati rohkem ?inimest tänavalt?, kuid peamiselt võtsid üritusest osa valdkonna ettevõtjad ja eksperdid.
 
12.00 Eesti Infotehnoloogia- ja Telekommunikatsiooniettevõtjate Liidu ning BCSi poolt korraldatud seminar ?Keskmiste ja väikeettevõtete teostussuutlikkuse tõstmine läbi erinevate IT-lahenduste: juhised õigete otsuste tegemiseks sobiliku IT- lahenduse valikul?, Jõe tn 3.
 
12.00-14.00 Eesti Infotehnoloogia- ja Telekommunikatsiooniettevõtjate Liidu ning IT Kolledzi poolt korraldatud seminar ?Kas patsiga poiss on professionaal - arvamismäng või selget lahendust omav ülesanne?, Rävala 14, Neosaal. Osaleja sai ettekujutuse, kuidas hinnata IT meeskonna kompetentse. Oodatud olid erinevate sektorite ettevõtete juhid sh. IT.
 
13.00 Eesti Infotehnoloogia- ja Telekommunikatsiooniettevõtjate Liidu ning BCSi poolt korraldatud seminar ?Vabavaralise kontoritarkvara OpenOffice kasutamise võimalused?, Jõe tn 3. Oodatud olid nii alustavad kui tegutsevad ettevõtjad.
 
13.00-14.00 Eesti Infotehnoloogia- ja Telekommunikatsiooniettevõtjate Liidu ning ML Arvutid poolt korraldatav seminar ?Arvutustehnika rent väikeettevõtjale?, Sakala 19. Oodatud olid erinevate sektorite ettevõtete juhid sh. IT.
 
13.00-14.00 Eesti Infotehnoloogia- ja Telekommunikatsiooniettevõtjate Liidu ning Overall`i poolt korraldatav seminar ?Digitaalne arhiveerimine?,  Lootsi 11. Oodatud olid  erinevate sektorite ettevõtete juhid, spetsialistid sh. IT.
 
14.00 Eesti Infotehnoloogia- ja Telekommunikatsiooniettevõtjate Liidu ning BCSi poolt korraldatav seminar ?Kuidas tagada väikeettevõtte IT süsteemi turvalisust??,  Jõe tn 3. Oodatud olid nii alustavad kui tegutsevad ettevõtjad.
 
14.00-15.00 Eesti Infotehnoloogia- ja Telekommunikatsiooniettevõtjate Liidu ning Dateli poolt korraldatav seminar ?Virtuaalne Tallinn - võimalused ettevõtjale?, Endla 4. Oodatud olid erinevate sektorite ettevõtete juhid sh. IT.
 
Kokku registreerus Eesti Infotehnoloogia- ja Telekommunikatsiooniettevõtjate Liidu poolt korraldatud seminaridele 137 inimest, kellest mõned jäid tulemata, aga kontakt on olemas ja firmad teevad koostööd. Lisaks tekkis koostööprojekt 21 Keskkooliga.
 
12.00-14.00 Tallinna Tehnoloogiapargi tutvustus Küberneetika Maja konverentsisaalis, Akadeemia tee 21. Osalejaid 50 ringis, esinesid ka ettevõtlusameti esindajad. Üritus täitis eesmärgid.
 
12.00-14.30 Eesti Kaupmeeste Liidu teabepäev ?Kaubandus kui kiirelt arenev sektor?Maailmakaubanduskeksuses, Narva mnt.11 D, VII korrus. Sihtgrupiks Tallinna Teeninduskooli kaubanduse eriala õpilased, kaubandusettevõtete esindajad jt huvitatud. Planeeritud 120 asemel  158 osalejat. Ümarlaual osales 12 inimest. Üritust peeti õnnestunuks.
 
15.00-17.00 Põhja-Tallinna linnaosavalitsuse poolt korraldatud seminar ?Ettevõtete ja ametikooli koostöö praktika korraldamisel?, Tallinna Kopli Ametikool, Kopli 98. Oodati teemast huvitatud ettevõtjaid. Osales 40 inimest.
 
16.00-18.00 Edulugude seminar Tallinna Tehnikaülikoolis, Ehitajate tee 5.
Esinesid Urve Palo, Rein Kilk, Tiina Lillep, Peeter Rebane, Peep Vain. Seminari kanti üle videosalvestusena.
Osalejaid 160. Fuajees jälgis umbes 24 inimest otseülekannet, lisaks möödujad.
Üritus oli värvikas ja leidis positiivse tagasiside.
 
 
Näitused
 
9.00-17.00 QUIN Estonia naisleiutajate patenditud ja innovaatiliste toodete näitus Tallinna Linnavalitsuse infosaalis, Vabaduse väljak 7. Näitus oli  avatud kõigile huvilistele. Külastajaid orienteeruvalt  120. Eksponaatidest olid esindatud Rootsi, Soome, ja Islandi naiste tööd. Eestist oli 15 tööd. Artiklid pressis. Huvi suur. Osalesid ka koolilapsed tulevikutoodetega-koostöös Junior Achievemendiga.
 
11.00-14.00 Astangu Kutserehabilitatsioonikeskuses valminud toodangu näitus, õppebaaside tutvustus, koostöövõimaluste arutelu ettevõtjatega,
Üritust peeti väga kordaläinuks. Osales üle 100 inimese, kusjuures 11 liikmeline delegatsioon Soomest. Kogu maja personal oli päeva korraldamisega hõivatud, sh ka kutseõpetjad. Osales ka linnaosavanem.
 
15.00-18.00 Näitus Tallinna Tehnikaülikoolis ?Tallinna Tehnikaülikool Tallinna linnale?, Ehitajate tee 5. Näitusel eksponeeriti 11 eksponenti, osales 8 teaduskonda-kõik teaduskonnad olid seega esindatud. Tutvustati ülikoolipoolseid teaduspõhiseid tegevusi, linna ja suuremate ettevõtete poolt tellitud rakendusuuringuid, saavutusi, leiutisi jm. Ürituse avas TTÜ rektor Keevallik ja tervitas abilinnapea Toomas Vitsut.
 
Näitus Kaubandus-Tööstuskojas  ?HEAD EESTI ASJAD?, Toom-Kooli 17.
Näitusega alustati püsiekspositsiooni koostamist, mis avatakse 2005. a EKTK 80-juubeli raames, eksponaate 20 ringis.  Külastajaid  98.
 
 
Avatud Uste Päevad
 
9.00-17.00 Avatud Uste Päev Tallinna Linnavalitsuse infosaalis, ettevõtja infopunktis, Vabaduse väljak 7
?Mida pakub Tallinn ettevõtjale??, toetusmeetmete ülevaade, infomaterjalid, abiks konsultandid.
Osalejaid ?külastajaid orienteeruvalt 35 inimest. Jagati infot toetusmeetmete kohta. Kõik konsultandid olid töös.
 
9.00-17.00 Avatud Uste Päevad Tallinna Ettevõtlusinkubaatorites
Tallinna Ettevõtlusinkubaatorite teenuste tutvustamine:
Mustamäe Ettevõtlusinkubaatoris kell 10.00, Mäealuse 4b;
Lasnamäe Ettevõtlusinkubaatoris kell 13.00, Suur-Sõjamäe 10a;
Kopli Ettevõtlusinkubaatoris kell 16.00, Kopli 98.
Osalejaid kokku inkubaatorites 60. Huvi inkubaatorite vastu kasvab.
 
11.00-15.00 Avatud Uste Päev Eesti Rõiva-Tekstiililiidus, Tartu mnt 63. Külastas ligikaudu 30 ettevõtjat, neist mõned astusid liidu liikmeks. Päev täitis eesmärgid. Korraldajad rahul.
 
 
Ekskursioonid
 
Päevased ekskursioonid inglise, vene ja eesti keeles 'Keskaegne ettevõtlus Tallinnas?.
Osales kokku üle 110 inimese. Ekskursioonid olid huvitavad, kuna läbiviijateks olid erinevad giidid.
 
 
Võistlused
 
9.00-12.30 Junior Achievment`i poolt korraldatud koolilaste tulevikulinna makettide valmistamise võistlus ja autasustamine (Seitse sammu ühiskonna tundma õppimisel), Viru Keskuse aatriumis.
Osales 80 last 20 võistkonnaga. Auhindamisel osales linnapea Edgar Savisaar. Üritust jälgis suur hulk keskuse külastajaid. Filmis ETV.
 
12.00-15.00 Eesti Autoettevõtete Liidu poolt korraldatav kutsemeisterlikkuse võistlus ?Aasta autojuht 2004?Tallinna Lauluväljakul. Osales üle 80 inimese, ürituse avas abilinnapea Toomas Vitsut. Üritus oli edukas, valiti aasta autojuht 2004.
 
 
Ettevõtlusöö
 
20.00-01.00 Ettevõtlusöö
Auhindamistseremoonia ja show ettevõtjatele, erialaliitude ja koostööpartnerite esindajatele. Üritus oli kutsetega.
Osales umbes 300 inimest.
 
Kokku võttis osa eelpool kirjeldatud üritustest ligikaudu 1830 osalejat.
 
 
Üritused gümanaasiumites ja üldhariduskoolides
 
Päeva raames toimusid tuntud ettevõtjate esinemised koolides teemal ?Ettevõtlus kui elustiil?. Loengusarja aitasid korraldada Junior Achivement, Noorte Kommertskoda, Eesti Ehitusettevõtjate Liit, Tallinna linnaosade valitsused.
 
EBS Gümnaasium -21. Kooli õpilasfirmade tegijad esinesid 11. kl õpilastele
Gustav Adolfi Gümnaasium - Kohtumine noortega teemal 'Õpilasfirmad' - osales ca 40 õpilast (10.-11. kl) - esinesid 21. kooli õpilased  Erki Lipre ja Sten Saar (õf 4poega 2004).
Kohtumine Maailmakaubanduskeskuse juh. esimehe vilistlase hr. Aivar Rauamiga - ca 120 õpilast (11.-12. kl).
Tallinna Tehnoloogiapargi külastus - 35 õpilast (10. kl).
Liivalaia Gümnaasium - EEEL direktor kohtus põhikooli 9.kl. õpilastega.
Pelgulinna Gümnaasium - Kohtumine Monika Saluga teemal 'Naine ettevõtluses'.
Klassijuhatajate tundides tutvustati erinevaid ameteid ja klassi-juhatajad kutsusid oma tundidesse ka ettevõtlikke vilistlasi.
Pirita Majandusgümnaasium - 1-6 kl valisid ettevõtte mida külastasid ning valmistasid plakatid nähtu kohta.
7-9 kl toimus konkurss - FIRMA REKLAAM.
10-12 kl toimus majandusmäng MESE; tutvustati Nobeli majanduspreemia laureaate, kohtuti erinevates kõrgkoolides majandushariduse omandanud kooli vilistlastega.
Sõle Gümnaasium - Linnaosa arengukava tutvustamine - Põhja- Tallinna LOV esindus kohtus 9-12. klassi õpilastega, kus sõna võttis linnaosa vanem Enno Tamm ja külalisesineja oli firma 'Bastion' juht härra Indrek Stahl.
Tallinna 21. Kool - 23.sept kell 12.00 XII kl ja 13.00 X-XI kl loeng 'Võta ise ette' JA YE - Karoli Hindriks (õf Smilex 2000.a) ja Anne Alamets (õf R@ 2004);
kl 12.00 IX  klasside esindus Kaubandus-Tööstuskojas: KTK tutvustus ja näitus ?HEAD EESTI ASJAD?. Õpilasfirma 4 POEGA liikmed -  Sten Saar, Erki Lipre, Reino Pent ja Mihkel Härm konsultantidena erinevates Tallinna koolides.
Videogrupp koosseisus: Märt Maandi, Teet Tamme ja Kerli Pedak 12 c klassist filmisid koostöös Tallinna Linnavalitsusega ettevõtluspäeval toimuvaid üritusi.
16.- 17.sept.  aatriumis I ? IX klasside õpilaste tööde näitus  ?TULEVIKU TOODE?.
Tallinna 32. Kool - Kohtumine 21. Kooli õf Realister tegijatega
Tallinna Inglise Kolledz - 22.9. 7-9 kl Peeter Schamardin (Sampo); 10-12 kl Aaro Hazak (PWC)
Tallinna Kuristiku Gümnaasium - Katrin Talvik ja Liis Mutso (Tln Reaalkooli õf Topadora 2004); Mati Väärtnõu (Kellakeskus OÜ).
Tallinna Laagna Gümnaasium - Gümnaasiumiõpilastele esines Eva Truuverk - firma 'Ziil' juhataja ja Reaalkooli õpilased Katrin Talvik ja Liis Mutso (õf Topadora 2004).
Algklasside õpilased võtsid osa linna planeerimise võistlusest Viru Keskuses.
Tallinna Pääsküla Gümnaasium - Toimusid loengud 8.-9. kl ametitest mida õpetavad: Eesti Mereakadeemia Merekool, Tallinna Polütehnikum, Tallinna Ehituskool, Tallinna Majaka Teeninduskool, Tallinna Tööstushariduskeskus. Järgmisel aastal on soov minna tutvuma ka kohalike ettevõtetega.
Tallinna Reaalkool - Esinesid 21. kooli õpilased  Mihkel Härm ja Reino Pent (õf 4 poega 2004).
Tallinna Saksa Gümnaasium - NKK liige Toivo Aalja (Balti Kella AS) esines gümnaasiumile + JA põhikoolile?
Tallinna Sikupilli Keskkool - Gümnaasiumi õpilaste kohtumine kooli vilistlase Valdo Randperega; 9.kl õpilaste kohtumine Ehitusettevõtjate Liidu esindajatega.
Tallinna Tehnikagümnaasium - X-XII kl 240 õpilast esines 22. septembril Ardo Reisalu (OÜ Docobo), oma  ettevõtluskogemusest (õpilasfirma '4 poega') rääkisid Tallinna 21. Keskkooli õpilased (Mihkel Härm jt).
Tallinna Väike-Õismäe Gümnaasium - 10-12. klasside kohtumine ettevõtjatega.
Priit Raspel - EÜP IT tarkvara arendusdivisjoni arendusjuht rääkis teemal - Inimene infoühiskonna kammitsais.
Õpilasfirma tegijad Sten Saar jt. (OÜ Realister, 21. keskkool) tutvustasid õpilasfirma tegemisi ja probleeme.
Üritus kestis kokku 70 minutit. Hiljem oli huvilistel võimalus eraviisiliselt õpilasfirma tegijatega vestelda. Õpilased jäid üritusega rahule. Vastukaja on olnud igati positiivne. Ürituse tulemusena on kasvanud huvi õpilasfirmade ja ettevõtluse vastu (näiteks proovivad antud kooli  11. klassi õpilased oma õpilasfirmat asutada).
Ehte Humanitaargümnaasium - Linnaosa arengukava tutvustamine
Kivimurru Gümnaasium - Esinesid Aleksei Datskovski + Tln Õismäe Vene Lüts õpilased (õf Fantaasia 2004)
Karjamaa Gümnaasium - Gümnaasiumi õpilastega (11-12 klassid) kohtusid Pavel Starostin (Tallinna Linnavolikogu aseesimees) ja Kalle Pedak (BLRT arendusjuht).
Lasnamäe Gümnaasium - oma kooli vilistlane + 22. sept Tallinna Õismäe Vene Lütseumi õpilased (õf Fantaasia 2004)
Pelguranna Gümnaasium - Tallinna Õismäe Vene Lütseumi õpilased (õf Fantaasia 2004)
Tallinna Läänemere Gümnaasium - Tallinnan Õismäe Vene Lütseumi õpilased (õf Fantaasia 2004)
Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasium - õpilaste esinemine

Tallinna Õismäe Vene Lütseum - õpilased esinesid teistes koolides